پکینگ گرافیت

پکینگ گرافیت خالص مهمترین پکینگ و به نوعی پرچم دار پکینگ های آب بندی در صنعت مواد نسوز است . 

ویژگی هایی از جمله انعطاف پذیری بسیار بالا ، قابلیت های مکانیکی و استاتیکی ، لایه لایه بودن ، کارکرد در تمامی محیط های شیمیایی از جمله قوی ترین مواد اسیدی و قوی ترین مواد قلیایی و ده ها ویژگی دیگر سبب استفاده گسترده از پکینگ گرافیت خالص در انواع پتروشیمی ها ، پلایشگاه ها ، سکو ها و معادن شده است .

 پکینگ گرافیت خالص که بسیاری از افراد متخصص آن را با نام نخ آب بندی گرافیتی و گرافیت آب بندی می شناسند از الیاف گرافیت خالص با درصد خلوص 95 و به صورت منبسط شده بافته شده است . پکینگ گرافیت خالص قادر به تحمل حرارتی در حدود 800 درجه سانتیگراد دارد اما به صورت مستمر و در شرایط کارگاهی و آب بندی این تحمل حرارت تا 700 درجه سانتیگراد اندازه گیری شده است .

  این محصول در دو نوع سیم دار و بدون سیم تولید می شود .

 نوع بدون سیم این پکینگ از الیاف گرافیت خالص بافته شده است وهیچگونه ناخالصی در آن دیده نمی شود ؛ این نوع از پکینگ گرافیت خالص بسیار منعطف بوده و اصطکاک بسیار پایینی نیز دارد.

 اما نوع سیم دار این محصول به نوعی کمی ارتقا یافته و قوی تر شده است . این قدرت بیشتر در استحکام این محصول به وضوح دیده می شود . این استحکام به سبب وجود لایه هایی از سیم با جنس های استنلس استیل و اینکنل در الیاف گرافیت بافته شده در این پکینگ می باشد و تمامی مشخصات پکینگ آب بندی گرافیت خالص بدون سیم را در کارنامه خود با کمی افزایش ثبت کرده است . 


از کاربرد های دیگر پکینگ گرافیت خالص میتوان به موارد زیر اشاره کرد :  


  1. •  تجهیزات نفتی ، انواع دستگاه های مولد برق ، صنایع دارویی ، پتروشیمی ها و پالایشگاه ها
  1. • آب بندی پمپ ها ، مخازن و شفت هایی که در محیط های اسیدی و بازی قرار دارند
  1. • همنشینی و حفظ کارکرد های خود در برابر سیالات به خصوص گاز هیدروژن
  1. • آب بندی پمپ ها ، مخازن و شفت هایی که دارای حرارت بالا هستند
  1. • مورد استفاده جهت آب بندی در محیط های روغن داغ ، آب داغ و بخار